Cellulit tego można się pozbyć

Uskarża się na niego zgodnie z najświeższymi badaniami ponad 80 procent kobiet na świecie. Jest nieestetyczny i niekorzystnie wpływa na atrakcyjność głównie ud oraz pośladków. Często to właśnie z powodu owej charakterystycznej pomarańczowej skórki wiele pań rezygnuje z odsłaniania poszczególnych partii ciała. Mimo tego, że cellulitu ciężko jest się pozbyć, nie oznacza to, że nie jest to możliwe. Jak najbardziej realne okazuje się zredukowanie tego typu przypadłości, lecz potrzebna jest do tego konsekwencja i samozaparcie.

Pierwsze, od czego warto wyjść to uświadomienie sobie, że zjawisko cellulitu nie jest tylko dolegliwością natury wizualnej, które szpeci sylwetkę, ale także sporym kłopotem zdrowotnym. Kilka cennych wskazówek, na które warto zwrócić uwagę to między innymi:

WODA

Picie naturalnej wody mineralnej, najlepiej niegazowanej, ma ogromne znaczenie, ponieważ dzięki temu reguluje się gospodarka wodna organizmu, a także nasza skóra staje się jędrna, gdyż jest należycie nawodniona. Generalne zalecenia lekarzy są następujące – 1,5 litra wody dla pań i około 2 litrów dla panów. Te granice są oczywiście uśrednione i tyczą się przeciętnego Kowalskiego, który nie uprawia żadnej aktywności oraz nie ma wyczerpującej fizycznie pracy. W przeciwnym wypadku te ilości powinny zostać zwiększone. Podobnie, kiedy się opalamy, korzystamy z usług solarium czy ogólnie w sezonie letnim, gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury i sporo się pocimy. Woda ma zbawienny wpływ na naszą urodę i bez wątpienia jej przyswajanie nie zaszkodzi. Wielu jest zdania, że owe 1,5 oraz 2 litry to czyta woda źródlana, inni natomiast wliczają w te normy również płyny dostarczane w pokarmach – chociażby w zupach. Wodę zawierają w sobie też owoce. Jest jej w nich bardzo dużo, zwłaszcza w typowo letnich odmianach takich jak przykładowo arbuz. Jedząc je, dostarczamy naszemu organizmowi dużo witaminy A oraz C, tak istotnej do prawidłowego funkcjonowania. Dodatkowo warto też dodać, że są one bogate w antyoksydanty gwarantujące jędrne i elastyczne ciało. Hamują proces niszczenia kolagenu.

SPORT

Ruch to zdrowie, wie to każdy, ale nie każdy na jakąkolwiek formę aktywności się decyduje. Powód? Z pewnością nie jeden – bo nie ma na to czasu, bo nie ma sił, bo jestem przemęczony, bo nie mam warunków, środków pieniężnych na zakup sprzętu, bo nie umiem. Wymówek bez liku. Niestety jednak najczęściej za brakiem ruchu przemawia czyste lenistwo i nawyk leżenia przed telewizorem czy garbienia się przed szklanym ekranem monitora komputera. Nie trzeba wcale mieć pieniędzy czy idealnej kondycji do tego, aby chociaż raz na jakiś czas się zwyczajnie poruszać. Wystarczy poćwiczyć w domu, wyjść na zewnątrz i przebiec się alejką, zainwestować w rower czy zrezygnować z autobusu czy auta na rzecz spaceru. Zwyczajne zestawy ćwiczeń typu pompki, brzuszki czy wymachy możemy robić nawet na własną rękę w domu, bez siłowni, przyrządów czy osobistego trenera. Gwarantowana jest sprężystość skóry oraz gładkość i zrównany koloryt. Szczególny nacisk trzeba położyć zwłaszcza na ćwiczenia ogólnorozwojowe.

KOSMETYKI

Reklama dźwignią handlu jak głosi powiedzenie popularne wśród marketingowców. Nie da się jednak ukryć, że coś w tym jest. Wystarczy włączyć telewizor czy popatrzeć na reklamy w kolorowych czasopismach, aby od razu natknąć się na kolejne produkty kosmetyczne renomowanych marek, jakich działanie ma być rzekomo tak rewelacyjne, że nawet nie zmieniając dotychczasowego trybu życia będziemy mieli sposobność całkowitego usunięcia efektu brzydkiej pomarańczowej skórki. W rzeczywistości nie jest to jednak prawdą. Nie ma w zasadzie żadnych badań naukowych, które potwierdzałyby minimalizowanie skali cellulitu poprzez specyfiki pielęgnacyjne. Na pewno dobroczynne działanie wykazują kremy oraz balsamy, jakie ewidentnie nawilżają, co sprawia, że skóra ogólnie prezentuje się ładniej. Jest odżywiona i sprawia wrażenie jędrnej i napiętej nawet, jeżeli taka nie jest. Pamiętajmy zaś, że cudów tym nie doświadczymy, więc czasem lepiej jest zejść na ziemię i wziąć się za bardziej inwazyjne przemiany przykładowo w diecie czy stylu życia a nie wydawać gigantyczne sumy na kosmetyki wątpliwej jakości.

MASAŻE

Masowanie objętych cellulitem partii ciała jest bardzo pomocne. Wówczas redukowana jest ilość wewnętrznych grudek i zgrubień, które wpływają na nieatrakcyjność sylwetki. Nie chodzi natomiast o jakiś profesjonalny masaż u fizjoterapeuty czy masażysty zawodowego w salonie medycyny estetycznej, a jedynie o zwyczajne poprawianie ukrwienia samodzielnie, w domowym zaciszu. Możemy to zrobić chociażby ugniatając pokryte pomarańczową skórką partie ciała – najczęściej okolice ud, łydek, brzucha i pośladków. Dzięki temu pobudzimy krew do szybszego i sprawniejszego przepływania. Można też podszczypywać delikatnie skórę czy używać urządzeń, które przypominają niewielkie szczotki.

OPALENIZNA

Brązowe ciałko uatrakcyjnia wygląd każdej kobiety. Poza tym, im ciemniejsza karnacja, tym mniej widoczne wszelkie niedoskonałości na naszej skórze, w tym również i cellulit. Zgrubienia nie rzucają się w oczy, a my czujemy się pewniej i schludniej. Prędzej ubierzemy krótkie spodenki czy klasyczną mini. Najważniejsze jest jednak, aby nie przesadzać z kolorytem. Opalenizna powinna być delikatna, bo zbyt dużo słońca to niezdrowo. 

Zdjęcia

Załączniki

Cellulit, cellulitis, jak się pozbyć cellulitu - zwalczcellulit.net.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.