Przysiady sposobem na zwalczenie cellulitu

Nie musisz tracić gigantycznych sum na zakup najnowszych produktów kosmetycznych o działaniu antycellulitowym. Wystarczy, że postarasz się przyłożyć do indywidualnej walki z cellulitem w warunkach domowych. Jedną z takich metod, która zawsze skutkuje są przysiady. Wyzwanie dla osób chcących poprawić kondycję, wymodelować kształt pośladków oraz pożegnać się z pomarańczową skórką raz na zawsze!

To ćwiczenie wydaje się być wyjątkowo banalne, bo co tu dużo robić – po prostu wystarczy parokrotnie przykucnąć i po sprawie. Tak się jednak tylko wydaje. Ogólnie aktywność fizyczna tego typu jest bardzo forsująca, zwłaszcza, że trzeba nie tylko mieć dobrą kondycję, ale również konieczne okazuje się, aby ćwiczący miał świetną koordynację ruchową i nie przewrócił się. Efekty systematycznego robienia przysiadów są natomiast gwarantowane i na pewno satysfakcjonujące. Możemy znacząco umięśnić pupę oraz sporo wyszczuplić uda. Nie będziemy mieć nieestetycznych grudek, bowiem napniemy skórę pośladków i kończyn dolnych. Ważne przy wykonywaniu tego ćwiczenia jest nie tylko to, aby do przysiadania się przyłożyć i trzymać się solidnej techniki, ale również, aby robić konkretną ilość powtórzeń – każdego dnia. Nie forsujmy się od razu, bo jeszcze będziemy mieć pole do popisu. Najlepiej, aby na samym początku zacząć od malutkich partii, bo przecież jak zaczniemy od większych już w pierwszych dniach treningu, to sukcesywnie będziemy musieli kilkanaście przysiadów dorzucać dzień po dniu. Kiedy przyjdzie co do czego, nietrudno jest się zniechęcić, stąd warto wyrobić w sobie najpierw silną motywację, a dopiero później zabierać się za zmagania z zestawem.

Żeby szybko spalić tkankę tłuszczową i co za tym idzie równocześnie pozbyć się nieestetycznej pomarańczowej skórki, warto byłoby przysiadów nie robić, jako jedynej formy aktywności, z jaką w ciągu dnia mamy styczność. Wtedy efekt może być odwrotny do założonego. To znaczy, cellulit faktycznie będzie wyraźnie zredukowany, ale co z tego, skoro wyrobimy sobie mięśnie pośladków, więc ostatecznie nasza pupa będzie wyglądała na znacznie większą aniżeli była przed rozpoczęciem treningów. Świetnie w parze z przysiadami idzie bieganie, które także, jak zresztą wszelka forma ruchu, pozwala na to, aby ograniczyć defekt pomarańczowej skórki. Wystarczy zaledwie pół godziny dziennie biegania i zaraz po tym przysiady. Tak przyspieszymy przemianę materii, rozprawimy się z cellulitem oraz spalimy tkankę tłuszczową. Ta pani, która nie ma sił na zrobienie tradycyjnych przysiadów, może spróbować wykonać serię przysiadów pod ścianą. Na pewno będzie dużo łatwiej, mając oparcie.

Zdjęcia

Załączniki

Cellulit, cellulitis, jak się pozbyć cellulitu - zwalczcellulit.net.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.