Zestawienie najpopularniejszych zabiegów na cellulit

Nieestetyczna, grudkowata, powodująca kompleksy oraz sprawiająca, że ciało traci swą naturalną jędrność, stając się mało atrakcyjne – taka jest pomarańczowa skórka fachowo określana mianem cellulitu. Walka z tego rodzaju dolegliwością skórną nie jest łatwa, ale nie oznacza to, że nie ma na nią sposobów. Popatrz, jakie zabiegi warto wykonać, aby pozbyć się przykrego problemu na trwałe.

Zabiegów opracowanych specjalnie po to, aby stłumić zjawisko cellulitu w samym jego zarodku jest cała masa. Wyróżnia się przeróżne, fachowe metody, które są jednak dość kosztowne, tym bardziej, iż w zasadzie każda z nich nie daje żadnych efektów po jednorazowym zastosowaniu, ale wymaga regularności. Zanim przejdziemy do charakterystyki najpopularniejszych ze sposobów likwidacji cellulitu drogą kosmetyczną, wkraczającą nieco na ścieżkę popularnej dziś medycyny estetycznej, dobrze byłoby zwrócić uwagę także na przeciwwskazania do robienia takowych zabiegów. Otóż prawda jest taka, że nawet najbardziej skuteczna kuracji antycellulitowa odpada wówczas, gdy pacjent uskarża się na skłonności do pękających naczynek, skórę z tendencją do nadwrażliwości, delikatną i cienką. Ponadto zabiegi, o jakich szerzej wspomnimy poniżej, nie są zalecane przy niewydolności nerek, cukrzycy, zapaleniu żył, rozedmie płuc, nowotworach oraz epilepsji i ciąży.

Mezoterapia

Jednym z najczęściej polecanych zabiegów na redukcję pomarańczowej skórki okazuje się mezoterapia, która opiera się na zasadzie wstrzykiwania określonych substancji pod skórę objętą problemem cellulitu. Generalnie mieszanek witaminowo-mineralnych jest dwie. Pierwsza to przeważnie rutyna czy też wyciąg z nostrzyka, które znacząco poprawiają krążenie, pomagając tym samym w rozbiciu tłuszczu zalegającego w ciele bądź zgromadzonej wody. Drugim typem mikstury trafiającej pod naskórek okazuje się karnityna, wielokrotnie również kofeina. To ile zabiegów mezoterapii będzie w naszym przypadku wskazane zależne jest zwłaszcza od indywidualnego stanu pacjenta. Czasami może być wystarczające kilka sesji, niekiedy nawet kilkanaście. Cena pojedynczego zabiegu waha się zazwyczaj w granicach od 200 do 250 zł, ale przy wykupieniu całego pakietu możliwe są zniżki.

Endermologia

Zabieg ten polega na robieniu charakterystycznego masażu z wykorzystaniem do tego specjalnej głowicy z wałeczkiem. Działanie opiewa się na zadziałaniu podciśnieniem i nadciśnieniem powstającymi na przemian między rolkami przyrządu. Dzięki temu skóra objęta cellulitem jest w specyficzny sposób zasysana a to pozwala na jej znaczące ujędrnienie. Taki masaż jest niesamowicie skuteczny, ale dopiero przy systematycznym wykonywaniu. Niestety podobnie jak ma to miejsce w przypadku mezoterapii, sesja tego rodzaju jest dość kosztowna. Jeden zabieg kosztuje od 100 do 200 zł, a oczywiście pojedyncze czy sporadyczne z niego skorzystanie nie przyniesie żadnych spodziewanych rezultatów. Do najważniejszych zalet endermologii zalicza się poza oczywistą, wyraźną redukcją pomarańczowej skórki także poprawę krążenia.

Drenaż limfatyczny

Podobnie jak wyżej wspomniana endermologia ten zabieg również jest masażem, lecz nieco innego rodzaju. Wykonuje się do z zastosowaniem fachowych urządzeń, ale może być również robiony ręcznie. Identycznie jak przy endermologii dochodzi dzięki niemu do wyraźnej poprawy pracy układu krążenia, a co za tym idzie ciało staje się jędrniejsze, bardziej elastyczne i mniej „sflaczałe”. Konsekwencja tego jest natomiast o wiele lepszy wygląd partii sylwetki pokrytych nieładną pomarańczową skórką. Niestety w przypadku drenażu limfatycznego ilość zabiegów koniecznych do ujrzenia konkretnych rezultatów jest spora, bowiem wynosi od 10 do 20 masaży. Na pocieszenie dodamy, że przeważnie jeden zabieg tej kategorii jest tańszy niż wyżej wspomniane Cena waha się w salonach medycyny estetycznej od 40 do 100 zł.

Karboksyterapia

Można się zorientować, w czym tkwi tajemnica tego zabiegu chociażby po samej jego nazwie. Otóż karbo czyli związane z dwutlenkiem węgla. Specjalista wstrzykuje dwutlenek pod skórę. Celem jest rozbicie zebranej w nadmiarze tkanki tłuszczowej. W rezultacie przyspieszona zostaje przemiana materii, mikrokrążenie i proces spalania kalorii. Tkanka tłuszczowa ulega redukcji, a co za tym idzie zmniejsza się także widoczność i skala cellulitu. Ponownie minusem okazuje się tu cena – jeden zabieg wynosi z reguły około 150 zł, a zaleca się wykonanie mniej więcej 20 takich zastrzyków.

Ultradźwięki

Ten zabieg nie musi być wykonywany w renomowanej klinice medycyny estetycznej, ale może się go podjąć dobry kosmetolog. Do wykonywania tego zabiegu są specjalne przyrządy, które stosuje się na wszelkie partie ciała pokryte pomarańczową skórką. Kosmetyczka bierze tak zwaną sondę generującą wyżej wspomniane ultradźwięki i przejeżdża nią wielokrotnie po zmienionej cellulitem powierzchni sylwetki. W konsekwencji skóra zyskuje dużo lepszą kondycję. Rozbita zostaje tkanka tłuszczowa, a metabolizm wyraźnie nabiera tempa. Jeden zabieg z reguły to koszt około 150 zł. Potrzebnych jest minimum 10 takich zabiegów.

Zdjęcia

Załączniki

Cellulit, cellulitis, jak się pozbyć cellulitu - zwalczcellulit.net.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.