Zioła skuteczne w walce z cellulitem

Jeden z największych wrogów dzisiejszych kobiet – cellulit. Dotyka prawie każdą z pań na całym świecie, niezależnie od miejsca, w którym żyją, grupy wiekowej, do jakiej należą oraz stanu zdrowotnego. Pomarańczowa skórka szpeci, zmniejsza atrakcyjność, ale także jest problemem medycznym, o czym często wiele z dam nie ma zielonego pojęcia. Fachowo określany mianem lipodystrofii polega na nieodpowiednim rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej pod warstwą skórną. Konsekwencji cellulitu może być wiele.

Najbardziej charakterystyczne to specyficzne dziurki, zgrubienia oraz grudki, jakie w zależności od stadium zaawansowania schorzenia, są widoczne albo po ugniataniu wybranej partii ciała dłońmi, albo w pozycji stojącej, albo i w pozycji stojącej i siedzącej, już gołym okiem bez uciskania zaatakowanych fragmentów ciała. Owe guzki są następstwem obrzęków i zmian wewnątrz tkanki podskórnej. Chodzi tu o zmiany włókniste, patologiczne. Na rynku dostępne są rozmaite rodzaje środków kosmetycznych, które mają rzekomo wykazywać działanie cudotwórcze, redukując cellulit do zupełnego minimum. Dodatkowo na opakowaniach serum, balsamów, peelingów i kremów można dostrzec często umieszczaną informację – pierwsze efekty już po kilku zastosowaniach. Nie stanowi to prawdy, bowiem cellulitu, który nie jest problemem od zewnątrz, ale od wewnątrz, nie da się wyeliminować ot tak. Kłopotem jest prawdopodobnie nieodpowiednia dieta, zbyt dużo siedzenia w ciągu dnia oraz brak aktywności fizycznej. W związku z tym, nie da się ukryć, że preparaty pielęgnacyjne nie mogą w tej materii uczynić zbyt wiele. W zasadzie nie ma żadnych dowodów naukowych na to, aby jakiekolwiek z wyżej wspomnianych specyfików przynosiły pozytywne efekty. Bez wątpienia nie zaszkodzą, ponieważ pozwolą na ujędrnienie oraz uelastycznienie skóry, ale mimo wszystko nie wyleczą problemu od środka, a o to w cellulicie generalnie chodzi.

Co zatem robić, kiedy dopadnie na pomarańczowa skórka? Pierwsze, od czego warto wyjść to zmiana dotychczasowego trybu życia. Wartościowa dieta, więcej ruchu, ograniczenie fast foodów, dużo wody źródlanej itd. Na tym jednak nie koniec. Walkę z cellulitem można rozpocząć poprzez kurację naturalną, a więc ziołową. Istnieją prastare metody leczenia rozmaitych dolegliwości skórnych, które pozwalają na uregulowanie poziomu płynów w organizmie, zwiększenie elastyczności oraz poprawienie funkcjonowania układu krążenia. Jedną z takich roślin jest mniszek lekarski, czyli powszechnie znany – mlecz. Pozwala na usunięcie wszelkich toksyn oraz oczyszczenie ze szkodliwych substancji, jakie wpływają niekorzystnie na strukturę tkanki podskórnej. Podobne działanie wykazuje również ciekawie zwane zioło – gotu-kola. Jego systematyczne dostarczanie zapewnia regenerację. Rozbija grudki oraz zwiększa tempo przemiany materii. Efektem tego jest szybsze niż tradycyjnie spalanie tkanek tłuszczowych. Dodatkowo zioło to redukuje obrzęki. Rezultatem jest smuklejsza figura. Najlepiej, gdy oba powyższe zioła ze sobą wymieszamy. Można tworzyć z nich sałatki, maści czy olejki, w zależności od indywidualnych preferencji. Świetnym ingredientem samodzielnej mikstury będą również nasiona ostropestu plamistego. Wpływa pozytywnie na wątrobę oraz łagodzi wszelkie niedoskonałości skórne. Stymuluje także proces powstawania naczynek krwionośnych, co poprawia ogólny wygląd.

Jeżeli jednak nie mamy sposobności, aby własnoręcznie wykonać taką mieszankę, możemy wypróbować specyfiki, które dostępne są w aptekach. Środki farmakologiczne bazujące na naturalnych składnikach są z reguły dostępne bez recepty, więc nie ma kłopotu z ich nabyciem. Przeróżne specyfiki mogą działać lepiej niż jakiekolwiek preparaty kosmetyczne. 

Zdjęcia

Załączniki

Cellulit, cellulitis, jak się pozbyć cellulitu - zwalczcellulit.net.pl © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.